Biznes

Czy dobry inwestor będzie dobrym przedsiębiorcą?

Inwestowanie wymaga opanowania masy skomplikowanych umiejętności, zmysłu logicznego myślenia i szybkiego reagowania na nieprzewidziane zmiany. To wszystko przydaje się też przedsiębiorcy. Trzeba mieć jednak na uwadze, że obie te dziedziny znacznie się od siebie różnią i osoba, która jest dobra w jednej z nich, niekoniecznie poradzi sobie w drugiej. Inwestor może być dobrym przedsiębiorcą, ale nic go do tego nie zobowiązuje.

Inwestowanie wymaga zupełnie innych umiejętności


Prowadzenie działalności opiera się na innych działaniach, niż inwestowanie, mimo że w obu przypadkach przydaje się zmysł logicznego myślenia i znajomość rynku. Inwestor jednak skupia się na samodzielnym lokowaniu kapitału, dbaniu o posiadane przez siebie aktywa i monitorowaniu ich ceny na rynku wtórnym. Tymczasem przedsiębiorca wykonuje usługi lub zajmuje się sprzedażą, pozyskuje klientów i reklamuje swoją działalność. Te dwie dziedziny skupiają się więc na czymś zupełnie innym, a co z tego wynika, osoby się nimi zajmujące muszą wykazywać się innymi umiejętnościami i wiedzą.

Zarządzanie pieniędzmi na podobnym poziomie


Przedsiębiorca i inwestor muszą znać się na pieniądzach i zarządzaniu nimi. Bez tych umiejętności w żadnej dziedzinie nie pójdzie im dobrze. Bardzo dużo wskazuje na to, że osoba, która potrafi zajmować się swoim kapitałem, monitorować go i obracać nim w przemyślany sposób, poradzi sobie z finansami małej firmy. Trzeba jednak pamiętać, że pieniądze to nie wszystko. Można świetnie nimi operować, ale nadal nie mieć klientów albo wykonywać swoją pracę niedbale i w zbyt małych ilościach, żeby się utrzymać. Inwestor w zasadzie nie musi być pracowity na takim samym poziomie, co przedsiębiorca, żeby zarobić tyle, co on.

Przedsiębiorca pracuje z ludźmi


Duża różnica między większością inwestorów a większością przedsiębiorców jest taka, że ci pierwsi działają zazwyczaj z pieniędzmi i aktywami, a ci drudzy z ludźmi. To ogromny problem w porównywaniu tych dwóch dziedzin. Ktoś może być doskonałym inwestorem, zarabiać na każdym swoim ruchu i bezbłędnie przewidywać tendencje na rynku, ale jednocześnie być oschły i niesympatyczny albo nie mieć dobrego podejścia do ludzi, przez co nie uda mu się pozyskać klientów. Niestety inwestor nie zawsze będzie dobrym przedsiębiorcą. Dla bezpieczeństwa lepiej trzymać się tej dziedziny, którą się lubi i która pozwala zarabiać.

Similar Posts