Finanse

Finansowe IQ- jak je zwiększyć?

prawo

Posiadanie wysokiego finansowego IQ nie polega na oszczędzaniu ton pieniędzy lub wrzucaniu ich do funduszy inwestycyjnych. To rozwijanie zdrowych relacji z pieniędzmi i budowanie bogactwa aktywów, które przyniosą Ci pieniądze.

Co trzeba zrobić, aby rozwinąć finansowe IQ?

Opóźniona gratyfikacja jest jednym z najważniejszych aspektów rozwoju finansowego IQ. Weź to jako hipotetyczny przykład.

Wolałbyś zapłacić 1 zł za pół litra mleka czy, 1000 zł za krowę?

Jeśli kupujesz mleko, jest ono konsumowane i to koniec. Kiedy skończysz, będziesz musiał kupować mleko w kółko. Nawet jeśli mleko kosztuje mniej niż krowa, na dłuższą metę nadal będziesz kupować mleko.

Teraz, jeśli krowa miałaby kosztować 50, czy 100 razy więcej niż mleko, możesz zapłacić przez nos przy zakupie krowy, ale po spożyciu 50 lub 100 kartonów mleka od krowy, zrealizowałbyś swoją inwestycję i zaoszczędził więcej pieniędzy w przyszłości. W rzeczywistości krowa może urodzić 2 lub więcej cieląt i możesz sprzedać jedno z nich z zyskiem.

Odwiedź również https://www.gieldy.pl, jeśli chcesz się jeszcze bardziej podciągnąć w dziedzinie finansów.

Masz pomysł?

KAŻDY jest w stanie tworzyć bogactwo. Kiedy weźmiesz zniszczony stary samochód i poddasz go remontowi, pomalujesz go nową warstwą lakieru i zmienisz kilka dodatkowych części, aby znów zaczął działać, możesz sprzedać ten samochód za więcej pieniędzy, niż gdyby był tylko pobity stary samochód. Stworzyłbyś w ten sposób bogactwo!

A może farma? Jeśli zmienisz farmę w wiejski dom wypoczynkowy, czy wartość gruntów rolnych nie wzrosłaby wielokrotnie?

Ta sama zasada obowiązuje kucharzy, programistów i rzemieślników. Suma całości jest większa niż części. Wszyscy jesteśmy w stanie tworzyć bogactwo nawet z powietrza, a to jest pierwszy krok do wypłynięcia naszych kreatywnych soków.

Wartość czegokolwiek określa podaż i popyt.

Nie musisz być magistrem ekonomii, aby to zrozumieć. Pieniądze to tylko pomysł. Pamiętasz przykład bezludnej wyspy? Prawdziwą miarą pieniądza nie są centy czy dolary, które reprezentują.

Jeśli stworzyłeś produkt, którego ludzie chcą, czy zapłacą ci więcej niż zwykle? Czy wykorzystałbyś swoje umiejętności w tworzeniu dobrych aktywów?

Konkluzja

Inwestuj w aktywa, które przynoszą długoterminową wartość. Wszystko, co przynosi ci większy dochód, jest atutem. Nie inwestuj zbyt dużo w zobowiązania, takie jak samochody czy łodzie.

Nawet domy nie są uważane za aktywa, dopóki nie zostaną w pełni spłacone (jeśli jutro straciłeś pracę i nie możesz zapłacić za swój dom, czy Twój dom jest aktywem czy zobowiązaniem?)

Czy chcesz wyjść ze swojej strefy komfortu i zapłacić cenę za finansowe IQ, czy zignorować znaki czasu i oczekiwać, że Twój szef, rząd i bank będą dbać o Ciebie finansowo do końca życia, żyjąc poniżej Twoich oznacza i nigdy nie ryzykujesz, aby poprawić przyszłość swojej rodziny?

Similar Posts